Dažnai užduodami klausimai


 • Kas yra Up2U projektas?

  atotrūkio tarp mokyklų ir universitetų mažinimas per neformalųjį švietimą

  Pagrindinis projekto tikslas – sumažinti atotrūkį tarp vidurinių mokyklų ir studijų bei mokslo institucijų, sukuriant geresnę formaliojo ir neformaliojo mokymosi scenarijų integraciją, panaudojant technologijas ir metodikas, su kuriomis studentai susiduria universitetuose. Projektas daug dėmesio skiria vidurinėms mokykloms, kurios teikia vidurinį išsilavinimą 11-19 metų amžiaus moksleiviams (priklausomai nuo šalies) po pradinės mokyklos ir prieš aukštąjį mokslą. Up2U yra 36 mėnesių trukmės bendradarbiavimo projektas, pradėtas vykdyti 2017 m. Šį projektą koordinuoja GÉANT ir sutelkia 18 partnerių iš 12 Europos šalių, įskaitant akademinius tinklus, tradicinius ir atviruosius universitetus, infrastruktūros teikėjus ir du komercinius partnerius.

 • Kiek aplinka kainuos mokyklai?

  ES Horizon 2020

  Virtuali mokymosi aplinka Moodle nemokama. Jos talpinimą bei priežiūrą finansuoja ES Horizon 2020 programa.

  Šiuo metu vma.lm.lt sukūrimas ir plėtra yra finansuojama ES Horizon 2020 programos projekto “Universiteto link – atotrūkio tarp mokyklų ir universitetų mažinimas per neformalųjį švietimą (Up2U)” lėšomis. Mokykloms perkeltoms iš vma.liedm.lt ir vma.emokykla.lt bei naujai prisijungusioms projekto vykdymo metu (2018-2020 m.m.) garantuojamas nemokamas palaikymas iki 2022 m.. Pasibaigus projektui, aplinkoms palaikyti ir plėtoti bus ieškoma naujų finansavimo šaltiniu.

 • Koks mokyklos vaidmuo Up2U projekte?

  UP2U

  Mokykla naudosis Up2U projekte sukurtais produktais, gaus metodinę medžiagą, dalyvaus mokymuose bei Up2U produktų tobulinimo programose.

 • Kokie yra mokyklos įsipareigojimai?

  Mokykla turės pasirašyti sutartį su LITNET KTU techniniu centru dėl paslaugų teikimo ir atitinkamą sutarties priedą, kuriame nurodytos vma.lm.lt paslaugos teikimo sąlygos. Jei mokykla jau turi naujo pavyzdžio sutartį su LITNET techniniu centru, reikės atnaujinti tik sutarties priedą.

 • Kur kreiptis kilus neaiškumams ar MOODLE darbo sutrikimams?

  Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

  Visais klausimais galima rašyti adresu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.. Esant MOODLE darbo sutrikimui (skubiais atvejais) skambinti mob. +37069889218.

 • Kas yra Moodle?

  virtualioji mokymosi aplinka

  MOODLE yra atviro kodo mokymosi valdymo sistema leidžianti kurti mokymosi procesui skirtas virtualias aplinkas, kur mokytojas gali talpinti mokymosi medžiagą, pateikti užduotis, kurti testus savikontrolei ar žinių patikrinimui, inicijuoti bendravimą bei kitas veiklas.

 • Kodėl pasikeitė MOODLE aplinkos adresas?

  https://mano-mokykla.vma.lm.lt/

  Diegiant naująją MOODLE aplinką buvo siekiama apjungti mokyklas po vienu, jau įprastu vardu LM.LT. Jei jūsų mokykla anksčiau naudojosi vma.liedm.lt ar vma.emokykla.lt paslaugomis, tai ankstesnis adresas taip pat galioja, tačiau jis automatiškai peradresuojamas į jūsų mokyklos naująją aplinką serveryje vma.lm.lt. Antra svarbi priežastis - pasikeitę finansavimo šaltiniai. Šiandiena Jūsų MOODLE aplinka finansuojama per ES Horizon2020 programos projektą “Universiteto link – atotrūkio tarp mokyklų ir universitetų mažinimas per neformalųjį švietimą (Up2U)”.

 • Kuo ši MOODLE aplinka geresnė už kitas?

  MOODLE + UP2U + LITNET

  MOODLE savo lankstumu ir funkcijų gausa gerokai lenkia kitus rinkoje egzistuojančius produktus. 

  Ši aplinka yra praturtinta papildomomis galimybėmis bei gerokai pranoksta standartinę MOODLE konfigūraciją. Pvz. šioje aplinkoje galite tiesiai naršyklės lange inicijuoti vaizdo konferencijas ar nuotolines konsultacijas, vesti ir įrašynėti pamokas, virtual programing lab įskiepio pagalba rašyti ir vykdyti programos kodą.  Ši aplinka yra integruojama su LITNET plėtojamu Tapatybės valdymo portalu epaslaugos.lm.lt, tad ateityje MOODLE galėsite naudoti tuos pačius naudotojų prisijungimus, kaip ir kitoms LITNET paslaugoms.

 • Ar mokykla gali keisti MOODLE aplinkos išvaizdą?

  BOOST bei Fordson temos

  MOODLE aplinkai yra automatiškai įjungta Up2U projektui parinkta ir apipavidalinta Fordson tema su papildomu funkcionalumu. Mokykla gali adaptuotis MOODLE išvaizdą pagal savo poreikius, išskyrus puslapio apačią, kuri išpildo ES projekto viešinimo reikalavimus.

 • Didelių apimčių vaizdo įrašų saugojimas MOODLE aplinkoje.

  VMA MOODLE skirta mokymosi proceso organizavimui, ji nėra didelių video failų talpykla. Mes mokykloms neribojame saugomų duomenų kiekio, bet naudotojams būtina laikytis sąžiningo naudojimosi principų. Tam, kad netrikdyti kitų aplinkos naudotojų darbo bei optimizuoti aplinkos veikimą, apribojome įkeliamų failų dydį iki 100MB.

  Jei norite į kursą kelti vaizdo įrašus, rekomenduojame juos kelti į tam skirtas saugyklas, pvz.: susikurti asmeninį ar institucijos Youtube kanalą (jame įrašus galima talpinti ne viešai, o apribojant, kad būtų pasiekiami tik nuorodą turintiems asmenims), Vimeo, GoogleDrive, Office365 ar kt., o MOODLE kurse patekti kaip URL arba įterptą (embed) kodą. Talpinant specializuotose vaizdo įrašų saugyklose (pvz.: Youtube, Vimeo ir pan.) įrašų peržiūros grotuvas iškart prisiderina prie naudotojo įrenginio bei turimo ryšio kokybės.

  Jei norite vaizdo pamokų įrašus talpinti ir saugoti MOODLE aplinkoje, rekomenduojame naudoti į MOODLE integruotą BigBlueButton įrankį ir įrašus daryti su juo. Šiuo metu LITNET’as vykdo specializuotos vaizdo failų talpyklos diegimą ir testavimą. Vaizdo failus į ją galės kelti tik mokytojai, tad bus galima išvengti nepageidaujamo turinio. Kai tik turėsime daugiau naujienų šiuo klausimu, būtinai pasidalinsime.

 • Ar ši aplinka atitinka ES Bendrojo duomenų apsaugos reglamento (BDAR/GDPR) reikalavimus?

  Taip, MOODLE atitinka BDAR reikalavimus. Ši aplinka yra LITNET techninių centrų teikiamų paslaugų paketo dalis ir teisinė bazė yra nustatoma bendrai visam paslaugų paketui. Už naudotojų duomenų tvarkymą yra atsakinga pati mokykla ir dažniausiai galioja jau turimi tėvų sutikimai dėl vaikų duomenų tvarkymo.

 • Ar galima naudotis turimomis Office 365 vartotojų paskyromis?

 • Ar ši aplinka skirta ir profesinėms mokykloms?

  Profesinėms mokykloms skirta MOODLE yra sukurta ir plėtojama pagal projektą "Profesinio mokymo ir mokymosi visą gyvenimą informacinių sistemų ir registrų plėtra" ir yra pasiekiama adresu https://vpma.lt. Jos funkcionalumas dar turtingesnis, nes yra atliktos integracijos su profesinio mokymo informacine sistema, e. dienynais ir kt.

  Visoms profesinio rengimo institucijoms rekomenduojame rinktis vpma.lt

 • Ar daromos atsarginės kopijos, ar jomis turėtų pasirūpinti mokykla?

  Centralizuotai kiekvieną naktį daromos viso serverio atsarginės kopijos, tad sugriuvus serveriui, atstatymu pasirūpintume mes. Netyčia ištrynus kokį išteklių ar veiklą kurse, viskas perkeliama į šiukšliadėžę, kur saugoma iki 7d. ir mokytojas gali atstatyti. Kurso backup mokytojas daro tada, kai reikia pasidaryti kurso kopiją arba prieš išvalant moksleivių duomenis archyvavimo tikslais. Automatinis kursų backup'ų darymas yra atjungtas siekiant taupyti serverio resursus, tad esant poreikiui, backup'us darykitės rankiniu būdu tarp 19:00 - 7:00 val. (t.y. mažesnio apkrovimo metu) ir, parsisiuntę į savo kompiuterį, pašalinkite juos iš serverio.


Administruoja: LITNET KTU techninis centras
Moodle sprendimas: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. (Administratorių konsultacijos)


The innovation action leading to these results has received funding from the European Union's Horizon 2020 research and innovation programme under Grant Agreement No. 732049 - Up2U.